Milli yüzücülerden 8 madalya

Milli yüzücülerden 8 madalya

Milli yüzücüler Atakan Malgil ve Nisa Gül Serdar, Ukrayna'da gerçekleşen Multinations Yıldızlar ve Gençler Yüzme Şampiyonası'nda 8 madalya kazandı. Atakan Malgil, dereceleriyle yıldızlar kategorisinde 2 Avrupa şampiyonluğu da elde etti.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Mersinli sporculardan Atakan ve Nisa Gül, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de 15-25 Nisan'da düzenlenen Multinations Yıldızlar ve Gençler Yüzme Şampiyonası'nda mücadele etti.

Milli yüzücü Atakan, yıldızlar kategorisindeki farklı branşlarda 3 altın ve 2 bronz madalya kazandı. Atakan, 2.07.40'lık derecesiyle 200 metre karışık ve 4.28.56'lık performansıyla 400 metre karışık branşlarında Avrupa Şampiyonu olma başarısı gösterdi.

Genç sporcu, takım arkadaşları Tolga Temiz, Bora Uzunkaya ve Aykut Mert Iravul ile birlikte ter döktüğü 4x200 metre serbestteki 7.42.58'lik dereceleriyle müsabakayı şampiyon olarak tamamladı.

Nisa Gül'den Türkiye rekoru

Milli sporcu Nisa Gül, gençler kategorisindeki yarışlarda 2 altın ve bir gümüş madalya elde etti.

Nisa Gül, takım arkadaşları Meriç Demirtepe, Deniz Ertan ve Merve Tuncel ile mücadele ettiği 4x100 metre serbestteki 3.49.85'lik dereceleriyle Multinations ve 17-18 yaş Türkiye rekorunun sahibi oldu.

Bu haber Nurseli Işık tarafından son kontrolden geçirilerek yayına alınmıştır.