THY Polonya'nın tarihi Krakow kentine uçuş başlattı

THY Polonya'nın tarihi Krakow kentine uçuş başlattı

Türk Hava Yolları (THY), başkent Varşova'dan sonra Polonya'nın tarihi şehirlerinden Krakow'a uçuş başlattı.

Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Krakow seferleri dar gövde uçaklarla pazartesi, çarşamba ve cuma olmak üzere haftada 3 gün karşılıklı yapılacak.

THY yolcuları, İstanbul'dan Krakow’a gidiş-dönüş tüm vergiler dahil 255 dolardan başlayan fiyatlarla seyahat edebilecek.

UNESCO tarafından "edebiyat şehri" kabul edilen Krakow, 'nın bilim, kültür ve sanat merkezi özelliğiyle ön plana çıkıyor. Eskiden başkent olması ve birçok tarihi olaya tanıklık etmesinden dolayı Polonya'nın kalbi olarak bilinen şehir, her yıl yerli ve yabancı birçok turisti ağırlıyor.

"KRAKOW'U DA DÜNYAYA THY'NIN EŞSİZ UÇUŞ DENEYİMİYLE BAĞLIYORUZ"

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Genel Müdür Yardımcısı Levent Konukçu, Krakow'u THY'nin uçuş ağına katmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu olarak Polonya'da Varşova'dan sonra 2. nokta olan Krakow'u uçuş ağına eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Konukçu, "Bu hat ile birlikte bayrak taşıyıcımız 129 ülkede 343'üncü noktasını açmış oldu. Polonya'nın tarihi eski başkenti Krakow'a haftalık 3 seferi karşılıklı olarak icra edeceğiz. Krakow'u da dünyaya THY'nin eşsiz uçuş deneyimiyle bağlıyoruz." ifadelerini kullandı.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Bu haber canssuu cakir tarafından son kontrolden geçirilerek yayına alınmıştır.