Huawei ile Dailymotion'dan önemli iş birliği

Önde gelen teknoloji üreticilerinden Huawei ile popüler video platformu Dailymotion, iş birliğine gitti. Bugün açıklanan ortaklık kapsamında Huawei, YouTube yerine cihazlarında yoluna Dailymotion ile devam edecek.

ABD ile Çin arasındaki ticari sorunlar nedeniyle Google'ın servislerini kısıtladığı Huawei, önce Google Play Store ve Google servislerin yerini kendi mobil servisleri ve AppGallery uygulama mağazasına bırakırken, AppGallery'nin uygulama yelpazesi de günbegün genişliyor.

Google'ın ana hizmetlerinden biri olan YouTube'a Huawei cihazlardan erişmek mümkün olsa da, AppGallery üzerinden YouTube uygulamasını indirmek söz konusu değil. Huawei ise YouTube'un en büyük rakiplerinden biri olan Dailymotion ile iş birliğine giderek önemli bir adım attı. Huawei, bu adımla birlikte Fransa başta olmak üzere Avrupa genelinde video içerik konusunda etkinliğini daha da artırmayı hedefliyor.

Huawei ile Dailymotiondan önemli iş birliğiBu haber Kübra Çelebi tarafından son kontrolden geçirilerek yayına alınmıştır.