HP Türkiye'ye Yeşil Ofis sertifikası

HP Türkiye'ye Yeşil Ofis sertifikası

HP Türkiye, gelecek nesiller için yaşamı sürdürülebilir biçimde iyileştirmek amacıyla eğitim ve çevre konusundaki çalışmalarını sürdürüyor. Faaliyetlerinin odağında konumlandırdığı sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında 6-12 yaş öğrencileri ve öğretmenleri hedefleyen Kurcala.co Dijital Öğrenme Platformu'nu ERTEV ile hayata geçiren HP Türkiye, aynı zamanda WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından belirlenen kritlerleri yerine getirerek Yeşil Ofis Diploması'nı almaya hak kazandı.

HP Türkiye, çevreye ve topluma katkı sunmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalarını sürdürüyor. Bu anlamda faaliyetlerinde önemli bir yere sahip olan sosyal sorumluluk projelerine, çevresel sürdürülebilirlik ve toplumsal kalkınmada önemli bir rol üstlenen eğitim alanlarında devam ediyor. WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından hayata geçirilen bir tasarruf ve iyileştirme programı olan Yeşil Ofis programına dahil olan HP Türkiye, belirlenen kriterleri yerine getirerek Yeşil Ofis Diplomasını almaya hak kazandı. Eğitim alanında da yeni adımlar atan HP Türkiye, 2019'da hayata geçirdiği HP Maker Karavan Projesi'ni dijital dünyaya taşıyarak Kurcala.co Dijital Öğrenme Platformu'nu hayata geçirdi.


HP, ürünlerinin yer aldığı karavan ile Bursa'da 13 okulda, yaklaşık 1.120 çocuğa robotik, kodlama, 3D modelleme ve 3D baskı eğitimi verdiği HP Maker Karavan projesini dijital dünyaya taşıdı ve Kurcala.co Dijital Öğrenme Platformu'nu ERTEV ile hayata geçirdi. HP Foundation'ın fon sağladığı ve herkesin erişimine açık olan Kurcala.co Dijital Öğrenme Platformu sayesinde çocuklar, platformdaki deney ve etkinlik videolarını izleyerek temel STEM kurallarını evlerindeki basit malzemeler ile uygulayabiliyor. Pandemi sürecinde 6-12 yaş öğrenciler ve öğretmenlerin kaliteli, güvenli ve faydalı “kendin yap” içeriğine ulaşabilmesi için oluşturulan Kurcala.co web sayfasında yer alan videolar, temel fen bilimleri kurallarını çocuklara etkinlikler ile eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Kurcala.co Dijital Öğrenme Platformu Türkiye genelinde binlerce öğrenciye ve öğretmene ulaşmayı hedefliyor.

Eğitim konusuna çok önem verdiklerini ve Kurcala.co Dijital Öğrenme ile bu alanda yeni bir adım atmaktan duydukları mutluluğu belirten HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kasım 2019'da Ermetal Teknolojik Eğitimler Vakfı'yla (ERTEV) birlikte hayata geçirdiğimiz Maker Karavan Projesi kapsamında kırsal alanlarda yer alan ve kaynakları kısıtlı olan okullara fen, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarında eğitim olanağı sağladık. Böylece hem STEM eğitimini dezavantajlı çocuklara ulaştırdık hem de 21. yüzyılda gereken yetkinlikleri sunarak onları geleceğin iş kollarına hazırladık. “Hayal et, Tasarla, Üret” mantığıyla hareket ederek iş ortaklarımızla birlikte tüketmek yerine üretecek bir yeni nesil oluşturmak için çalıştık. Tıpkı pandemi döneminde birçok alanda gözlemlediğimiz gibi bu projeyi de dijital ortama taşıyoruz. Böylece bu eğitimler çok daha fazla öğrenciye ve öğretmene ulaşabilecek. Veliler de evlerinde çocukları ile birlikte eğitimleri izleyip eğlenebilecek.”

HP Türkiyeye Yeşil Ofis sertifikası


HP'den 2025'e kadar ürünlerin emisyon yoğunluğunu yüzde 30'a kadar azaltma hedefi

Bu haber Nurseli Işık tarafından son kontrolden geçirilerek yayına alınmıştır.