Pozy'nin Hikayesi

Yıllardır çocuklarla ilgili sosyal girişimcilik projelerinde yer alan Turgay, medyaya hâkim olan kötümser haberlerin arasında kaybolmuş olan bu tip pozy’itif girişimlerden insanların haberdar olamamasından rahatsızlık duyuyordu. Her gün karşılaşılan politik kavga, ölüm ve terör haberleri kişileri umutsuzluğa sürüklemekle kalmıyor, ayrıca bu tip olayların sıradanlaşmasına sebep oluyordu. Bunun üzerine Turgay, sadece mutlu eden ve ilham veren içeriklerin paylaşılacağı bir platformu hayata geçirmeyi kafasına koydu. Amacı var olanı daha güzel göstermek hiç değildi. Asıl hedefi, var olan güzelliklere karşı farkındalık yaratmaktı. Gündemi takip etmek isteyenler için halihazırda birçok mecra bulunduğundan bu platformda sadece mutluluğu tetikleyen haberlere yer vermek istiyordu. 1 Aralık 2016 tarihinde fikrini notları arasında birinci sıraya yerleştirdi.

Platformun isim babası olan Ömer’in ve sonrasında Hakan'ın da katılmasıyla mutluluğu paylaşılabilir/ulaşılabilir kılmak adına 20 Eylül 2017'de pozy’e start verdiler.

İyi haberlerin daha tez yayıldığı bir dünya için duygu analiz sistemini pratik arayüz ile birleştirerek 01 Ocak 2018 tarihinde pozy'i mutlu haber süzgecine dönüştürdüler...

Kurucular

Turgay Öztürk

Kurucu Ortak / Hayalperest

Tasarım işleriyle uğraşan Turgay, kendine hayal gücü mühendisi tanımını yakıştırır. Fotoğraf çeker, resim çizer ve blogunda meraklısı için yazılar yazar. Hayallerini, gerçeğe dönüştürmeye bayılır.

Hakan Çelik

Kurucu Ortak / Girişimci

Aşık olduğu işini yapan Hakan, seri girişimlerde bulunur, evli ve 2 çocuk babasıdır. Master tezi konusu olan 'duygu analizi'ni pozy ile bir üst safhaya çıkarmaktadır !

Ömer Faruk Çelebi

Kurucu Ortak / Yönetici

Kariyerine yazılım yöneticisi olarak devam eden Ömer, evli ve 2 çocuk babasıdır. Ayrıca doktora öğrencisi olarak bilgisayar bilimleri ile felsefenin kesiştiği alanlarla ilgili araştırmalar yapmaktadır.

Takım

Gecesini gündüzüne katan profesyonel pozy takımı.

Kübra Çelebi

İş Ortağı Deneyimi Tasarımcısı

Gönüllüler

Mutlu haberlerin peşinden giden pozy ailesinin çok değerli gönüllüleri.

Naz

İlk İnanan

Miray Saygı

Mutlu Haber Avcısı

Murat Öztürk

Teknoloji Elçisi

Melike Dede

Sosyal Medya Elçisi

Oğuzhan Sinan Yıldırım

Mutlu Haber Avcısı

Yağmur Şenol

Mutlu Haber Avcısı

Halil Aydın

Mutlu Haber Avcısı

İpek Uslu

Stajyer / Mutlu Haber Avcısı

Baran Somaklı

Teknoloji Elçisi

Yağmur Öztürk

Mutlu Haber Avcısı

Selçuk Örgen

Sosyal Medya Elçisi
Pozy Gönüllüsü ol

Sen de katıl! :)

Ailemize katılabilirsin

Sosyal Etki

İnsanları mutlu haberler ile buluşturup, hayatlarına değer katmaya çalışıyoruz.