Kültür Sanat
140 gün önce

Londralı kemancı Ezo Sarıcı, İtalya’dan ödülle döndü

Londra’da yaşayan kemancı Ezo Sarıcı (16), İtalya’nın ünlü bestecisi Paganini’nin doğum yeri Lucca kentinde düzenlenen Uluslararası Virtuoso& Belcanto Yarışması’nda üçüncü oldu.


TEMMUZ ayının 16 ila 29’u arasında yapılan yarışmada, keman için bestelediği eserlerle tanınan Paganini’den Capriccio No. 13 ve 14, Johann Sebastian Bach’tan Partita No.2 3. ve 4. Bölümler, çağdaş bestecilerden George Gershwin’in Three Prelude adlı eserlerini yorumlayan Ezo Sarıcı, izleyicilerin yoğun alkışı ve jürinin özel övgüsüyle programını tamamladı.

İtalya’dan döner dönmez, İzmir’de yapılacak bir başka ustalık kursuna katılacak olan Ezo Sarıcı, geçen mayıs ayında Kent düşesi Katharine’nin düzenlediği özel konser için davet alıp Windsor Şatosu’nda solist olarak sahneye çıkmıştı.
Ünlü müzisyen çift Sedat-Suzan Sarıcı’nın kızı olan Ezo Sarıcı, henüz 12 yaşındayken de 8 Nisan 2014’de New Virtuosi 5th Anniversary Gala Concert kapsamında Royal College of Music-Amaryllis Fleming Concert Hall’de aynı konçertonun İlkbahar Bölümünü de solo olarak icra etmişti.

KAYNAĞI GÖR