Yaşam
245 gün önce

"Babalar yarışıyor, anneler alkışlıyor, çocuklar eğleniyor"

Bilecik'te bir anaokulunda gerçekleştirilen yarışmaya katılan babaların çocuklarıyla yarışması, ilginç görüntüler ortaya çıkardı.


Bilecik Bahçelievler Anaokulu'nda "Babalar yarışıyor, anneler alkışlıyor, çocuklar eğleniyor" projesi kapsamında düzenlenen yarışmaya aileler yoğun ilgi gösterdi.

Müzik eşliğinde bir daire etrafında çevrili küçük sandalyelere çocuklarıyla oturma yarışı yapan babalar, takdir topladı. Daha sonra ayaklarına ip bağlanan ve zıplayarak çocuklarının elindeki mendilleri kapmaya çalışan babaların telaşı anneleri heyecanlandırdı.

Son alarak çocuklarının yedirdiği yoğurdu en hızlı şekilde tüketmeye çalışan babalar, gün sonunda sertifika aldı.

4 yıldır düzenli olarak yapılıyor

Anaokulu müdürü Sevgi Uğurlu, yarışmanın 2014'ten bu yana geleneksel hale geldiğini söyledi.

Uğurlu, amaçlarının çocukların babalarıyla kaliteli vakit geçirmeleri olduğunu belirterek, "Babaların da eğitim için aktif katılımını sağlamak önemliydi. Babalar çok istekliydi. 7 babamız da sırf bu yarışma için il dışından geldi. Yarışma sonunda da velilerimize öğrencilerimiz güzel bir madalya takdimi ve belge verecek. Çocuklar da eğlendi, anneler babalar da eğlendi, güzel, kaliteli vakit geçirdiğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

Öğrenci velisi Mustafa Turunç ise yarışmanın çok güzel geçtiğini dile getirerek, "Devamını diliyoruz. Mendil kapmaca oyununda yere düşenler de oldu. Bunlar olacak, çok güzel zaman geçirdik, eğlendik" dedi.

Kaynak: AA 

KAYNAĞI GÖR