Yaşam
378 gün önce

Suriyeli boyacı çocuğun hayali gerçek oldu

Adıyaman'da spor salonuna baktığı sırada çekilen fotoğrafı sosyal medyada hızla yayılan Suriyeli boyacı çocuğun hayali gerçekleşti. 12 yaşındaki çocuk ücretsiz spor yapabilecek.


12 yaşındaki Suriyeli Muhammed Halit, ülkesindeki iç savaştan ailesiyle kaçarak Türkiye'ye sığındı ve Adıyaman'da ayakkabı boyacılığı yapıyor. Türkiye 12 yaşındaki çocuğu, iki gün önce bir spor salonunun önünde terlikleriyle spor aletlerine baktığı sırada çekilen fotoğrafla tanıdı. Spor salonu yetkilileri, sosyal medyada kısa sürede yayılan fotoğraftaki çocuğa ulaştı. Muhammed Halit artık o spor salonunun üyelerinden biri.

Haftanın belirli günlerinde spor salonundan ücretsiz yararlanabilmesine imkan sağlanan çocuk, hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Suriyeli Muhammed Halit, "Spor merkezi yetkilileri ömür boyu bu aletleri ücretsiz kullanabileceğimi söyledi. Çok mutluyum. Hayalim zayıflamaktı, artık spor yaparak zayıflayacağımı düşünüyorum" dedi.

Spor salonu işletmecilerinden Engin Doğan ise Suriyeli çocuğun fotoğrafını çeken kişinin, spor merkezine kayıtlı üyelerden biri olduğunu söyledi. Doğan, "Soğuk bir havada terlikleriyle spor merkezinin camından içeriye baktığı sırada çekilen fotoğrafına çok duygulandık. Biz de kendi sosyal medya hesabımızdan kendisine yardımcı olacağımızı dile getirdik. Kısa sürede kendisine ulaştık. Halit artık ömür boyu merkezimizde spor yapabilecek. Biz her zaman Suriyeli kardeşimizin yanındayız" diye konuştu.

Kaynak: AA

KAYNAĞI GÖR