Gündem
344 gün önce

"Kadına İş'te Fırsat Eşitliği Ödülü"ne başvurular başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın düzenlediği "Kadına İş'te Fırsat Eşitliği Ödülü" için başvurular www.istefirsatesitliği.gov.tr adresinden 31 Ocak'a kadar yapılabilecek.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Kadına İş'te Fırsat Eşitliği Ödülü"nün çalışma hayatında toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesi çalışmaları kapsamında düzenlendiği belirtildi.

Ödül için başvurular 31 Ocak'a kadar www.istefirsatesitliği.gov.tr adresinde yer alan dijital formlar üzerinden online yapılabilecek. Bakanlığın açıklaması şöyle:

"İş yerleri, beyanlarını destekleyen her türlü görsel materyali başvurularına ekleyebilecek. Beyanların son bölümüne iş yeri adına başvuruyu yapan ve formu dolduran kişiye ait bilgiler (isim, unvan ve tüm iletişim bilgileri) eklenecek. Küçük Ölçekli İşletmeler ve Büyük Ölçekli İşletmeler için 'Özel Sektör İşletmeleri İçin Başvuru Formu' doldurulacak. Bakanlık, sosyal taraflar ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir akademisyenden oluşan jüri, ödüle layık görülecek iş yerlerini belirleyecek. Ödüller, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca belirlenecek tarihte törenle sahiplerine verilecek."

Kaynak: AA

KAYNAĞI GÖR