Yaşam
281 gün önce

Yerli ve yabancı turistler Kapadokya'ya akın ediyor

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya, sabahın erken saatlerinde havalanan sıcak hava balonlarını izlemek isteyen yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.


Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde sabahın erken saatlerinde yerli ve yabancı turistler, peribacalarını kuş bakışı izlemek için sıcak hava balon turlarına katılıyor.

Kapadokya’da balon turlarına katılan turistler yaklaşık bir buçuk saat boyunca gökyüzünden peribacalarını kuşbakışı izlemenin mutluluğunu yaşarken, balon turlarına katılamayan yerli ve yabancı turistler ise bu anları Göreme’de bulunan Aydın Kırağan tepesine çıkarak ölümsüzleştiriyor.

Fotoğraf çekmek için birbirleriyle yarışıyorlar

Gökyüzünde yüzlerce balonu aynı anda izlemenin mutluluğunu yaşamak isteyen turistler ise sabahın erken saatlerinde adeta izdihama neden oluyor. Göreme Aydın Kırağan tepesinde yüzlerce balonu aynı anda izleyen turistler, fotoğraf çekmek için birbirleriyle yarışıyor.

Balon turlarına katılamayan turistler ise burada eşsiz bir manzara eşliğinde yüzlerce balonu izlemekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ediyor.

Kaynak: İHA

KAYNAĞI GÖR