Yaşam
289 gün önce

Kız isimleri verdiği araçlarına gözü gibi bakıyor

Eskişehir’de klasik Volkswagen marka araç sevdalısı 38 yaşındaki Emre Bülbül, kız isimleri verdiği araçlarından vazgeçemiyor.


Bağdagül, Feride, Azize, Nalan...

Dedesinden bu yana vosvos tutkunu olan Emre Bülbül, kız isimleri verdiği araçlarına çocuğu gibi bakıyor.

"Vosvossuz bir hayat düşünemiyorum" diyen Bülbül, araçları isteyenin çok olduğunu ama evlatları yerine koyduğu için vazgeçemediğini söyledi.

"Kızlarımız var ama bir tane de oğlan lazım"

Bülbül, "Biz 2 kardeş vosvoscuyuz. Aslında hobimiz dededen gelme. Kardeşim okuldan mezun oldu. Bağdagül’ü onun mezuniyet hediyesi olarak aldık. Sonradan bize 1968 model Feride katıldı. Ardından biraz daha büyütelim dedik. Ailemize Azize katıldı. Bir oğlan bekliyoruz artık. Kızlarımız var ama bir tane de oğlan lazım" dedi.

Araçlarına verdiği isimlerin hikayesini de anlatan Emre Bülbül, şunları söyledi:

"Bir efsane vardır: Vosvos iki gider bir durur. Sürekli sanayiye gidersin, ne yapacaksın vosvosu. Onun yerine daha modern bir araba al diye. Ben bu arabayı istiyorum. Hayalim dedim. O yüzden ilk kızımın adını ağlayan, inleyen anlamına geldiği için Nalan koydum. Bağdagül’e de hem eğlenceli olsun hem de türküsü, şarkısı olan bir isim olsun dedik. Biraz daha komik ve ilgi çeken bir isim olmasını istedik. Feride’ye ise Emel Sayın’ın filminden esinlendik. Feride şarkısını ondan koyduk. Azize de en son kızımız olduğu ve azameti olduğu için koyduk. Zeki Müren’inde şarkısı var. Ondan dolayı şarkılı, türkülü isimler tercih ettik."

Emre Bülbül, araçlarını çok sevdiğini ve onlarsız bir hayat düşünemediğini ifade etti.

"Evin içerisine, odamıza sırayla birisini alasım geliyor. Bir tanesi 3 yıldır kapalı bir yerde. İnşallah toparlanacak. Artık vosvossuz bir hayat düşünemiyorum. Hem evlat gibi oldu hem de felsefesi olan araçlar. Yağmur yağdığı zaman üşüdüğünü, güneşin altında kaldığı zaman sanki beyin kanaması geçireceğini düşünüyoruz. İsteyen çok oluyor ama evladımız yerine koyduğumuz için vazgeçilemiyor. Evlat nasıl yerine konulmuyorsa bir vosvosun da ikamesi olmuyor. Farklı bir vosvos gelmiş olsa Bağdagül Bağdagül’dür, Azize Azize’dir. O yüzden vazgeçmek imkansız. Çünkü kimyası olan arabalar. O yüzden Bağdagül’ün yerine başka bir turuncu araç gelse asla Bağdagül olamaz." 

Kaynak: İHA

KAYNAĞI GÖR